תאום טיסה  מערכת      אולימפיה      וזאפוס

נדרש תאום מדוקדק בין כל הטסים בכדי לשמור על בטיחות וכדי למנוע ,תאונות אוויריות לא מתוכננות. לצורך כך נקבעו כללים שונים בהם: אזורי טיסה מוגדרים עם חוקים ברורים , נתיבים לתעופה בגבהים מוגדרים, והצורך בהגשת מרשה טיסה לטיסה שחורגת מאזורים ונתיבים אלה.

בטיסה רגילה, כאשר  טסים בתוך בועה ירוקה, אין צורך במרשה מיוחד אלא ליידע את הבקרה האווירית ( פלוטו או חגב בהתאם לאזור ) עולים לאוויר וטסים. אך אם נרצה לטוס במסלול מיוחד שאינו בתוך הבועות או כאשר הן לא פעילות, עלינו להגיש בקשה מיוחדת למרשה לטיסה.

עבור טייסי הממ"ג הוקמה מערכת מיוחדת אשר מאפשרת ליב”א לזהות היכן אנו נמצאים, או ליתר דיוק, היכן הטלפון שלנו נמצא.

על פיתוח התוכנה אחראי אבי הרטמן שהוא אחד מטייסינו הוותיקים והיא ומוצעת לכולנו ללא עלות.

 

תיאור המערכת

המערכת מורכבת משני חלקים:

1. זאפוס (Zappos) – תוכנת הזאפוס נועדה בכדי לשקף את מיקומך בבקרות האוויריות זאת בכדי לתת לכם את העדיפות האווירית המגיעה לכם. בזמן שהתוכנה פועלת היא משדרת את מיקומכם כך שהבקרה רואה אותכם ויכולה להתריע על מיקומכם ליתר המשתמשים האווירים.

2. אולימיפה (Olympia) – מערכת שליטה ובקרה המגיעה בשתי גרסאות. האחת למחשבים אשר מופעלת ע”י יחידות הבקרה האוויריות ומאפשרת להן לראות ולעקוב אחרי מי שמפעיל את אפליקציית הזאפוס. והשנייה למכשירים ניידים, אותה גם אנו יכולים להפעיל על הטלפון שלנו ולראות היכן חברינו הטייסים נמצאים.

 

בקשת מרשה והפעלה

את בקשת המרשה יבצע “טייס יהלום” לפני הטיסה. עוד לפני שהתחלתם לחמם מנועים, התקשרו ליב"א לפי ההוראות מטה ובקשו את המרשה לטיסה.

לאחר שתקבלו אישור, תוכלו לבצע את הטיסה ובסופה יהיה עליכם להודיע ליב"א שנחתתם.

 

מיהו טייס יהלום – טייס יהלום הוא משתמש רשום במערכת אשר מקבל מספר זיהוי ורק הוא יכול להתקשר ליחידות בקרה לתאם ולקבל אישור טיסה.

 

נוהל הפעלת המרשה

  • שלב א’ 30 דקות לפני ההמראה דיווח לבקרה

  • זהה היכן אתה

    • אם אתה צפונית לקו עינות צוקים אשקלון אתה באזור של פלוטו ועליך לצלצל ל 04-6926206 או 04-69262207

    • אם אתה דרומית לקו עינות צוקים פלמחים אתה באזור חגב ועליך לצלצל ל 08-6502328 או 08-6502334

  • מסור את שימך ואת מספר טייס היהלום שלך לדוגמה : שמי שמשון היבוסי, טייס אולימפיה מספר 89.

  • מסור את הפרטים הבאים: טלפון, מספר כלים, מסלול הטיסה, שעות הטיסה, וגובה מקסימלי (מעפ”ש) לדוגמה : הנייד שלי 054-4445566 , אנו 10 כלים, אנו ממריאים ממנחת סעד וטסים לאשקלון וחזרה, נמריא ב 07:00 ננחת ב 09:00, גובה 300 רגל מעפ”ש.

  • בקשו לדעת עם מי דיברתם ורשמו את שמו.

התקנה

תוכנת זאפוס קיימת עבור מערכת אנדרואיד ואייפון. התקנת התוכנה והפעלתה מפורטת בקובץ הבא: מערכת אולימפיה וזאפוס 

אולמפיה.jpg
זטאפוס.jpg